„LegendExpo – festival priča, legendi i mitova Križevaca i Kalničkog prigorja“

LegendExpo će se održati u razdoblju od 18. travnja do 1. svibnja 2016. godine u prostorima Gradske knjižnice „Franjo Marković“ Križevci, Trg Sv. Florijana 14.

Letak sa detaljnim programom:

Turistička zajednica grada Križevaca i Gradska knjižnica „Franjo Marković“ Križevci u suradnji sa Udrugom Val kulture i Centrom za eksperimentalnu arheologiju organiziraju manifestaciju:

„LegendExpo – festival priča, legendi i mitova Križevaca i Kalničkog prigorja“

Prvi tjedan programa prepun je aktivnosti i radionica za djecu na teme legendi i mitova Križevaca i Kalničkog prigorja, čitanja bajki uz svakodnevne likovne, literarne radionice i pričaonice za djecu.

Programom je za petak, 22. travnja 2016 u 17 sati planirano:

-        Otvorenje izložbe dječjih radova nastalih tijekom radionica,

-        Predstava učenika Osnovne škole Kalnik: „Legenda o šljivarima“

U ponedjeljak, 25. travnja 2016 u 19 sati planiramo:

-        Otvorenje izložbe LegendExpo - putujuće izložbe autorskih radova na temu legendi, mitova i narodnih priča Hrvatske naših eminentnih umjetnika, crtača, ilustratora, fotografa te drugih vizualnih umjetnika. Svrha i cilj projekta predstaviti umjetničke radove, stripove, fotografije, slike, skulpture, filmove i književne forme promovirajući tako bogatu kulturnu baštinu kroz umjetnost.

-        Predstavljanje projekta „Etimologija, predaje i mitska bića kalničkog kraja“  Centra za eksperimentalnu arheologiju iz Zagreba uz gostovanje Lidije Bajuk

-        Promocija kalničkih bajki autorice Ivane Turčin

Pozivamo vas da nam se pridružite u magičnom svijetu priča, legendi i mitova....

Organizatori:  Turistička zajednica grada Križevaca & Gradska knjižnica „Franjo Marković“ Križevci

objavio: SNJEŽANA PAVIČIĆ   datum: 10. 4. 2016.

« Srpanj 2017 »

Što mislite o promjeni udžbenika iduće školske godine?

Sat planeta Zemlje