Održan LIK 2023./2024.

Autor: Andrea Katanović Babić, 7. 3. 2024.

Danas je naša škola bila domaćin Natjecanja – izložbe učenika osnovnih i srednjih škola Koprivničko-križevačke županije iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna ‒ LIK 2023./2024.

Prosudbeno povjerenstvo u sastavu ak. kipar – prof. likovne kulture Igor Brkić, dr.art. Tea Hatadi i  dipl.uč.rn. s pojačanim programom iz nastavnog predmeta Likovna kultura Zoran Vidaković odlučilo je nagraditi i predložiti za državnu razinu 6 učenika.

U kategoriji osnovnih škola među prve tri najuspješnije učenice izabrane su:

1. mjesto Marta Kiš, OŠ „Podolice“, mentor Darko Markić.

2. mjesto zauzela je Lorena Bolfan, OŠ Kalnik, mentor Davor Holenda

3. mjesto Edita Gaščić, OŠ Ferdinandovac, mentor Iva Rođak

U kategoriji srednjih škola među prve tri najuspješnije učenice izabrane su:

1. mjesto: Ana Zlatec, Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva, mentorica Petra Bojovski Filipović
  2. mjesto: Dora Črnec, Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkog, mentorica Petra Čvek Jaić
  3. mjesto: Saša Rumek, Gimnazija „Fran Galović“ Koprivnica, mentorica Iva Bolfek

Cilj je bio kreativnim stvaralačkim radom osmisliti, provesti, ostvariti i vrednovati likovni rad na temelju istraživanja modne tematike. U likovnom radu služeći se likovnim jezikom realizirati zamišljeni koncept koji će proširiti područje mode na društvene forme, odjeću, estetski sud i nova polja umjetnosti koja pripadaju području mode. Oblikovati odnos tijela, prostora i odjeće te taj odnos pokušati translatirati u vizualno i omogućiti da taj odnos kreiramo na dosad neuobičajen način.

Izložbu svih radova možete pogledati u Galeriji K2 koja je naš ovogodišnji partner u provedbi LIK-a.

Zahvaljujemo svim učenicima na trudu, pozivamo vas da dođete pogledati njihove zanimljive radove, čestitamo im na plasiranju na županijsku razinu i posebno čestitamo nagrađenima!

Priloženi dokumenti:
LIK_POPIS_SUDIONIKA_23_24.docx (26.85 KB)