Erasmus+: KA1 "Suvremena škola"

Photo & Movie Making in our clasroom: Creating and adapting visual resources

Autor: Velibor Gojić, 7. 2. 2018.

U sklopu programa Erasmus + KA1 naša knjižničarka Andrea Katanović Babić koja je i koordinatorica projekta pohađala je petodnevni tečaj u Barceloni.

Strukturirani tečaj Photo & Movie Making in our clasroom: Creating and adapting visual resources odvijao se prema sljedećem programu:

PONEDJELJAK
-uvod u video: definicije, formati, oprema i video alati.

UTORAK
-upoznavanje video platformi, Youtube: filteri, playliste, pravila

SRIJEDA
-upoznavanje besplatnih video platformi: Khan Academy, Ed Puzzle, Edmodo
Snimanje: upotreba kamere, odabir formata, tehnike snimanja

ČETVRTAK
-uređivanje videa: software, You tube video editor, dodavanje glazb e i teksta, vježbe obrade videa

PETAK
-snimanje filma

Tečaj se održavao u Barcino school, a organizatora – agenciju Europass teacher`s academy pronašli smo putem portala School Education Gateway.
Na tečaju su sudjelovali učitelji iz Finske, Rumunjske, Hrvatske i Mađarske. Radilo se u malim grupama od desetak sudionika. Sudionici su razmjenjivali iskustva dobre prakse, prezentirale obrazovne sustave u svojim zemljama i dogovarali buduće suradnje. Dnevno se u školi provodilo 6 sati nakon kojih smo sami ili u grupama obilazili Barcelonu i njene znamenitosti.
Barcelona je glavni grad Katalonije, broji 4 milijuna stanovnika i najveći je grad na Sredozemnom moru. Njene najpoznatije znamenitosti Park Guell, katedrala Sagrada familia, državna palača, slavoluk Trijumf i prepoznatljiva arhitektura Antonija Gaudija ostavljaju bez daha.
Grad je to odlične hrane, veselih ljudi koji kasno ustaju i kasno idu spavati (život u Barceloni počinje tek u podne), predivne plaže, starinskih umjetničkih četvrti poput Gracie. Grad broji preko 60 parkova od kojih je najljepši i najveći Motjuic u kojem smo mi snimali svoj film. Osim Gaudija, Barcelonu su proslavili velikani poput Picassa i Miroa.

Na poveznici se može pogledati kratki filmić koji je nastao zadnji dan radionice u suradnji učitelja iz Finske, Mađarske i Hrvatske.

> Erasmus+  > Erasmus+ KA1 "Suvremena škola"