Večer matematike

Autor: SNJEŽANA PAVIČIĆ, 5. 12. 2015.

U četvrtak, 3. prosinca, u OŠ „Vladimir Nazor“ u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva održana je, po drugi put, Večer matematike 2015. Radi se o skupu interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici.

Osim učenika matične škole, u Večeri matematike sudjelovali su i učenici PŠ Đurđic: " Na veliko zadovoljstvo svih učenika i roditelja održali smo večer matematike u našoj školi te tako postali dio projekta u koji su uključene sve škole u Hrvatskoj. Učenici su uživali u zabavnim matematičkim igrama. Veliki pozdrav od nas!"

Dojmove nekih sudionika pogledajte na:

Ove godine je odaziv učenika i roditelja bio puno veći, čak 280 učenika (sa  roditeljima 400 sudionika), što pokazuje da je ovaj projekt jedno vrlo zanimljivo putovanje u kojemu sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Kroz zabavne matematičke sadržaje učenici i roditelji uspješno rješavaju svakodnevne matematičke probleme iako toga nisu niti svjesni. Važno je napomenuti da su na Večeri matematike sudjelovali i angažirali se učenici neovisno o njihovim ocjenama i uspjesima iz matematike. Projekt su organizirale učiteljice matematike za učenike viših razreda te za učenike nižih razreda učiteljice razredne nastave.Ovim putem zahvaljujemo učenicima, roditeljima i učiteljicama na večeri igre, druženja i matematičkog računanja. Svakako se pridružite  i iduće godine!

Učiteljica matematike:

Natalija Radotović-Maksić

« Studeni 2017 »

Što mislite o promjeni udžbenika iduće školske godine?

Sat planeta Zemlje

Osnovna škola "Vladimir Nazor" Križevci / Ulica bana Josipa Jelačića 23, HR-48260 Križevci / www.os-vnazor-kc.skole.hr / ured@os-vnazor-kc.skole.hr