Autor: Snježana Pavičić, 24. 5. 2015.

U subotu, 23. svibnja, u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, u poprilično svečanoj atmosferi, održano je finalno natjecanje za odabir najljepšeg rukopisa u Hrvatskoj.

Nije bilo nimalo jednostavno. Natjecatelji su pisali određeni tekst po diktatu i to pred povećim auditorijem. Naši dečki, Filip Šaban (1.a razred) i Mateo Lugomer (2.b razred), hrabro su odradili taj nimalo lagan zadatak. Iako nisu pobijedili u svojoj kategoriji, za nas su oni pobjednici samim time što su uspjeli doći do finala jer je u natjecanju sveukupno sudjelovalo oko 4000 natjecatelja.

Bravo za naše dečke!

Nakon natjecanja domaćini su nas proveli prostorijama NSK-e. Natjecateljima je najzanimljiviji bio boravak u Arhivu. Tamo ih je dočekalo iznenađenje - okušali su se u pisanju perom i tintom i to na glagoljici. Imali su priliku i vidjeti rukopise nekih naših poznatih pisaca.

Svi su natjecatelji bili bodreni velikim pljeskom publike, ali najviše simpatija su pokupili najmlađi, ali i najstariji natjecatelj. To je bio 94-godišnji g. Ivan Štefančić. On nam je svima pokazao da nikad ne treba odustati i hvala mu na tome. Seniori su se još nečime iskazali. Naime, pobjednik u njihovoj kategoriji odrekao se novčanog dijela nagrade u korist jednog od svojih "suparnika".