Autor: Snježana Pavičić, 8. 5. 2015.

Gradonačelnik Branko Hrg je u ponedjeljak 4. svibnja 2015. godine primio Isabel Navoj, učenicu OŠ "Vladimir Nazor" i Ivana Kranjčića, polaznika škole stranih jezika "Nika" te njihove mentore Gordanu Novak i Zorana Lončarića, kako bi im čestitao na plasmanu za finalno međunarodno natjecanje iz engleskog jezika.

Osnovna škola "Vladimir Nazor" sudjelovala je ove godine prvi puta na HIPPO natjecanju, dok škola stranih jezika "Nika" na ovom prestižnom natjecanju svoje predstavnike ima već treću godinu. Ove godine na natjecanju je sudjelovalo 10 870 učenika iz 8 zemalja, njih 67 je ušlo u finale, od kojih je 5 iz Republike Hrvatske, a među njima je dvoje učenika iz Grada Križevaca.

Gradonačelnik je učenicima i njihovim mentorima poželio uspjeh te obećao sufinanciranje troškova puta za natjecanje koje će se održati u Italiji.