Autor: Snježana Pavičić, 8. 12. 2014.

Slike s Večeri matematike pogledajte na: http://www.os-vnazor-kc.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=178

OŠ „Vladimir Nazor“ Križevci pridružila se projektu popularizacije matematike pod nazivom „Večer matematike“ koji  se  održava drugu godinu zaredom na nekoliko mjesta u Republici Hrvatskoj.

„Večer matematike“ je manifestacija koju je iniciralo Hrvatsko matematičko društvo, a sastoji se od skupa interaktivnih radionica koja potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Ove godine sudjelovalo je 290 osnovnih škola, a OŠ „Vladimir Nazor“ jedna je od četiri prijavljene škole iz naše Županije.

Projekt su organizirale učiteljice matematike za učenike viših razreda te za učenike nižih razreda učiteljice razredne nastave. Za učenike osnovnih škola Večer matematike obuhvaćala je skup aktivnosti nalik sajmu. Učenici i njihovi roditelji obilazili su pripremljene radne centre i sudjelovali u zabavnim matematičkim aktivnostima. „Dežurni matematičar“ za svakim radnim centrom pomagao je učenicima i roditeljima pri provedbi aktivnosti. U našoj školi sudjelovalo je 58 učenika razredne nastave i 78 učenika predmetne nastave sa svojim roditeljima.

Sudjelovanje u zanimljivim aktivnostima otkriva često zaboravljenu zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi, te dokazuje da matematičke probleme svakodnevno svi uspješno rješavamo iako toga nismo niti svjesni.

Pokazalo se da su učenici i roditelji zainteresirani za ovu vrstu aktivnosti i rado su se odazvali na naše radionice te im ovim putem zahvaljujemo na večeri igre, druženja i matematičkog računanja. Svakako se pridružite  i iduće godine!