Lutkarska družina «Petrica»

U subotu, 15.11.2014. Lutkarska družina «Petrica» u suradnji s Pučkim otvorenim učilištem Križevci, održala je NOĆ KAZALIŠTA.

Noć kazališta u prepunoj  Podrumskoj dvorani Hrvatskog doma otvorila je ravnateljica POU prof. Melita Habdija, a naši lutkari su izveli lutkarsku predstavu «Juhica od bundeve i druge priče».

Uz predstavu održana je i kreativna radionica . Uz naputke i pomoć voditeljice Tomislave Tomac Topolovec, polaznici su radili lutke na štapu od ekološki prihvatljivog otpadnog materijala (dječje čarape, sintetička vata iz odbačenih jastuka).

Manifestaciju je pratila VTV, a prilog možete vidjeti na:

NOĆ KAZALIŠTA europski je projekt u koji se Hrvatska uključila 2009. godine. Iste se godine i Lutkarska družina «Petrica» s POU Križevci pridružila nositeljima projekta.

U šestoj Noći kazališta uživalo je preko 42 000 posjetitelja u 43 grada i 94 različite institucije u Hrvatskoj.  Gledatelji su osim 148 kazališnih predstava mogli pogledati i sudjelovati u popratnim programima,  kojih je bilo 70-tak.

Noć kazališta održana je  u 7 država Europe i 153 grada.

Ponosni smo što Lutkarska družina “Petrica” svojim sudjelovanjem već šestu godinu za redom i naš grad Križevce uvrštava na taj popis.

Lutkari u emisiji «Različak»

U ponedjeljak, 24.11.2014. članovi LD «Petrica» Domagoj Kuzel, Karla Mrvčić i Karlo Nestor Šimanović Miščević s voditeljicom Tomislavom Tomac Topolovec bili su u Koprivnici na snimanju priloga za radio emisiju «Različak» koja je u programu radio Koprivnice srijedom u 18.00 sati. Lutkari su razgovarali s voditeljem emisije o svojim aktivnostima u družini i izveli nekoliko kraćih igrokaza.