Autor: Snježana Pavičić, 26. 11. 2014.

U našoj školi organiziramo „Večer matematike“ za sve zainteresirane učenike od 1.-8.r.

Što je Večer matematike?

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Koji je cilj Večeri matematike?

Popularizacija matematike te poticaj učenika za nastavak matematičkog obrazovanja.

Kako izgleda Večer matematike?

Večer matematičke nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (profesor matematike i/ili učenik) pomoći će pri njihovoj provedbi.

Za dječje vrtiće i osnovne škole preporuka je da djeca sudjeluju zajedno sa svojim roditeljima. Naime, pomoć roditelja u pojašnjavanju obrazovnih zadataka pozitivno utječe na dječja postignuća. Večer matematike potiče takvu interakciju te pomaže jednima i drugima da razumiju međusobne potrebe i izazove.