Autor: Velibor Gojić, 3. 6. 2018.

U utorak je Novinarska skupina posjetila Radio Križevce kako bi predstavila radove koji su nastali u sklopu zajedničkog obilježavanja Dana medijske pismenosti.

Na radiju su nas dočekali ljubazni zaposlenici koji su nas proveli prostorijama radija, ispričali kako nastaju vijesti i kako izgleda jedan dan novinara. U režiji smo predstavili snimljene intervjue (intervju s učiteljicom Gordanom Novak (Skype u nastavi), učiteljicom Ana Marijom Smoljanec (samostalna izložba „Kokoši“) i knjižničarkom Andreom Katanović Babić (Erasmus+ program i natječaj „Put oko Europe“), a tehničar nam je pokazao načine kako ih montirati i doraditi (ukloniti buku, izbaciti ili umetnuti neke dijelove, itd.).
Nakon montiranja prešli smo u studio gdje smo imali priliku snimiti vijest i nekoliko jingleova te čuti kako zvučimo u eteru. Atmosfera je bila opuštena, posjet je bio zabavan i sretni smo jer smo naučili puno novih stvari koje će možda nekima od nas pomoći u odabiru srednje škole i fakulteta.