Posjet Doma zdravlja Križevci

Autor: Velibor Gojić, 23. 4. 2018.

Učenici 3.a razreda OŠ"Vladimir Nazor" Križevci u pratnji svoje učiteljice Valentine Sokač-Kesteli, posjetili su zdravstvenu ustanovu - Dom zdravlja Križevci.

U jednoj od liječničkih ordinacija, dočekala ih je ljubazna liječnica, dr. Helena Jovičić-Karre, koja im je detaljno i strpljivo, teorijski, a potom i sasvim praktično približila zanimanje liječnika. Liječnica je spremno odgovarala na sva znatiželjna dječja pitanja. Upoznali su pobliže i zanimanje medicinske sestre. Učenici su naučili da osim odgovornosti i velike količine znanja kojim liječnici raspolažu, kao i praktičnog djelovanja, liječnici trebaju biti pribrani i usredotočeni na problem, vođeni  empatijom. Još je u 18.stoljeću francuski filozof Voltaire rekao: " Umjetnost liječenja sastoji se u tome da održavamo pacijenta u dobrom raspoloženju dok tijelo prirodno liječi bolest." Učenici su shvatili koliko je važno i preventivno djelovanje.Vođeni mišlju o vrijednosti zdravlja, nakon ovog dragocjenog iskustva učenici su obogaćeni novim saznanjima, odlučili sami više pažnje posvetiti vlastitom zdravlju, kao temelju životne sreće svakog čovjeka.

« Studeni 2018 »

Što mislite o promjeni udžbenika iduće školske godine?

Sat planeta Zemlje

Osnovna škola "Vladimir Nazor" Križevci / Ulica bana Josipa Jelačića 23, HR-48260 Križevci / www.os-vnazor-kc.skole.hr / ured@os-vnazor-kc.skole.hr