SIGURNOST NA INTERNETU

U četvrtak  23. veljače učenici 5. c razreda posjetili su knjižnicu gdje je knjižničarka  Andrea Katanović Babić održala zanimljivo predavanje/prezentaciju o krađi identiteta i govoru mržnje na kako bi se što sigurnije koristili internetom. Učenici su s knjižničarkom razgovarali o tome što su to osobni podaci, zašto je važno zaštiti svoje osobne podatke, kome se  osobni podaci smiju odavati, kako sastaviti što sigurniju lozinku za korištenje društvenih mreža i što bi se dogodilo ako bi neka nepoznata osoba saznala te podatke i zloupotrijebila ih...

U sklopu predavanja učenici su pogledali kratki film „Dislajkam mržnju“ u kojem se pojavljuju učenici  koji su bili žrtve govora mržnje na društvenim mrežama, saznali što je to govor mržnje te kome se obratiti za pomoć.

Tijekom veljače knjižnicu su posjetili i ostali razredi sa svojim razrednicima te sudjelovali u različitim predavanjima i radionicama na temu sigurnijeg korištenja interneta jer se 7. veljače obilježavao Dan sigurnijeg interneta.

Pogledajte galeriju slika

Marta Račić, 5. c

objavio: MARIO GRABROVEC   datum: 28. 2. 2017.

« Lipanj 2017 »

Što mislite o promjeni udžbenika iduće školske godine?

Sat planeta Zemlje