OŠ „Vladimir Nazor“ Križevci primila donaciju IRIM-a: 20 micro:bit kompleta

OŠ „Vladimir Nazor“ Križevci primila je donaciju od 20 kompleta micro:bitova na natječaju IRIMO-ovog projekta Croatian Makers. Institut za razvoj i inovaciju mladih (IRIM) udruga je koju vode Nenadi Rujana Bakić. Njihov najvažniji projekt je Croatian Makers. Cilj projekta je omogućiti širokouključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciji djece osnovnoškolskog uzrasta.

U nedavno provedenoj crowdfunding kampanji pod nazivom STEM revolucija skupili su neočekivano velik novčani iznos za nabavu opreme kojom će omogućiti tisućama hrvatskih školaraca ulazak u svijet robotike i programiranja.

OŠ „Vladimir Nazor“ Križevci sudjeluje u projektu e-Škole od 2015. godine, opremljena je računalima i pametnim pločama, uvedeni su e-Dnevnici, a učitelji redovito sudjeluju u Carnetovim edukacijama te bitno mijenjaju svoj pristup podučavanja i učenju. Naglasak projekta je na STEM području (znanost, matematika, inženjerstvo,tehnologija tj. prirodoslovnim predmetima). Bitno je naglasiti da su prvu suradnju s Croatian Makers ligom ostvarili prije godinu i pol te da je OŠ „Vladimir Nazor“ među prvima u županiji pokrenula izvannastavne aktivnosti Astronomiju i Robotiku i to još prije desetak godina. Koliko su Nazorovi školarci dobri u robotici govori i podatak da su do sada tri puta sudjelovali u državnim natjecanjima iz robotike u sklopu Zajednice tehničke kulture Križevci. Slijedeći misiju osuvremenjivanja i konkurentnosti u digitalnom svijetu škola se prijavila i na IRIM-ov natječaj za donaciju micro:bit kompleta.

Donacija od 20 kompleta vrijedna 2278,56 kuna već je stigla u školu. Ova tehnologija omogućit će učenicima da kroz igru upoznaju svijet programiranja i robotike. Doniranjem micro:bit kompleta od 20 robotića uz 30 tableta koje je škola dobila u projektu e-Škole ostvarena je razina opremljenosti dostatna za pokretanje izborne nastave robotike koja se u OŠ „Vladimir Nazor“ Križevci planira uvesti od sljedeće školske godine.

Pogledajte galeriju slika

objavio: MARIO GRABROVEC   datum: 21. 2. 2017.

« Lipanj 2017 »

Što mislite o promjeni udžbenika iduće školske godine?

Sat planeta Zemlje