Lino višebojac

Autor: Snježana Pavičić, 10. 12. 2014.

Ovakav je članak o Lino višebojcu osvanuo na Podravkinom intranetu:

Lino višebojac povremeno u školske klupe vraća negdašnje učenike, a danas poznate sportaše. Omogućava tako dirljive susrete bivših đaka i njihovih nastavnika, a sadašnjim generacijama poručuje da put prema velikim sportskim uspjesima počinje na školskim natjecanjima poput Lino višebojca. Tako je Križevčanin Ivan Tomas, najstariji iz poznate košarkaške obitelji, prvi put nakon dvadesetak godina pozdravio svoju bivšu razrednicu, sadašnju ravnateljicu Sanju Petranović, a njegov najmlađi brat Luka, kojem proriču da će nadmašiti i najpoznatijeg brata Marka, zagrlio je svoje dojučerašnje školske prijatelje. Klara Katavić, koja je prije nekoliko godina bila tek izazivačica iz publike, sada je na Lino višebojac došla kao sportska zvijezda s dvije svjetske bronce u karateu. Pratio ju je njen mlađi brat Bruno koji je također počeo skupljati medalje na europskim natjecanjima. Katavići su u ekipnim sportovima bili kapetani ekipa šestih i sedmih razreda, Tomasi su pomagali petašima i osmašima. Učenicima OŠ Vladimir Nazor to je pričinilo ogromno veselje u kojemu se posebno isticao 4. b razred sa crvenim kapicama na glavi i velikim transparentom na kojemu su medvjedića Lina posjeli u novogodišnje saonice. Za svoj razigrani doprinos posljednjem ovogodišnjem Lino višebojcu nagrađeni su slatkim proizvodima Podravke baš kao i Mia Begović, pomalo sramežljiva učenica 2. razreda, koja je maštovito opisala svijet u kojemu iz pipe cure lijepe stvari. S poklonima su kući otišli i izazivači sportskih gostiju Sara Katarina Lovreković koja je u rukometnim penalima savladala Kataviće i Ante Anđelić koji se nije uplašio košarkaške braće Tomas i odnio pobjedu u slobodnim bacanjima. Najsretniji su bili Elena Beljak i Filip Kranjčević koje je na pobjedničkom postolju zasula kiša konfeta jer je to značilo da su upravo oni predstavnici Koprivničko-križevačke županije na finalu Lino višebojca sljedeće godine.

Jako ste se trudili oko sastavaka na temu: Svijet po mom. Ovo je pobjednički sastavak:

SVIJET PO MOM

Kad bi svijet bio onakav kakav ja želim ja bih željela da su mora i rijeke razna pića i da na drveću raste razna hrana. Ne bi morali spavati, ići na WC i biti bolesni. U školu, vrtić ili igraonicu bi mogli ići kad želimo. Svi ljudi i sve životinje bi mogli disati vani i pod vodom, letjeti, plivati, roniti, skakati, hodati i puzati.

Biljke bi bile veće od nebodera. Stvari bi izlazile iz pipe. Padala bi kiša odjeće, a umjesto snijega bi padala obuća.

Učiteljica bi nam svaki dan dala onoliko petica koliko smo centimetara visoki. Dok bi zatvorili oči nitko nas ne bi vidio.Svaki dan bi bila sva godišnja doba u isto vrijeme.

Gumice bi mogle sve brisati. Mogli bi pisati prstom. Mogli bi hodati po zraku.

Mogli bi se oblačiti tako da prislonimo odjeću i obuću na sebe, a skinuti tako da povučemo prstom po tome što želimo skinuti. U kofer bi mogli stavljati bilo što. Da nikome ne trebaju naočale. Sve što je čovjek napravio bilo bi od kockica.

Imali bi stroj u koji uđeš pa se stvoriš tamo gdje hoćeš.

Ploče i papiri bi bili beskonačni. Svi bi uvijek živjeli i svi bi bili sretni i radosni.

Mia Begović, 2.a