Aktivnosti razreda 2. a

Autor: MARKO JAVORINA, 14. 7. 2014.

2.a razred sa svojom učiteljicom Snježanom Katić i asistenticom Helenom Posavec, bio je u veljači vrlo aktivan. Krenimo redom…

U sklopu  izvanučioničke nastave iz prirode i društva, učeći o zdravstvenim ustanovama,posjetili smo ljekarnu u Ulici I. Z. Dijankovečkog. To je ujedno bio i posjet  roditelju na radnom mjestu jer tamo radi majka našeg učenika  Igora Šamuge. Upoznali smo prostorije u ljekarni i zanimanje ljekarnik i farmaceutski tehničar. Zahvaljujemo djelatnicama ljekarne na ljubaznom dočeku!

Učeći o brežuljkastom zavičaju,prošetali smo se do Ratarne i s vrha brijega uočavali i opisivali naš lijepi brežuljkasti zavičaj.

Učeći o vodama u našem zavičaju,prošetali smo se do  Vrtlina, potoka najbližeg našoj školi. Promatrali smo ga i opisivali taj potok, nabujao od kiše.

Susreli smo se i s književnicom i lutkaricom Jadrankom Čunčić-Bandov. Jako nas je zainteresirala izrada lutaka od različitih materijala. Jadranka Čunčić-Bandov izvela je i nekoliko igrokaza, a i mi smo, zajedno s  1. a razredom, izveli dva igrokaza.

21. veljače obilježen je Svjetski dan turističkih vodiča. 2. a i 2. b razred razgledali su kulturno-povijesne znamenitosti našega grada. Turistički vodič bio nam je Antun Nemčić  (tj.Ottone Novosel), koji  nas je  vrlo živopisno upoznao sa svojim životopisom i drugim zanimljivostima iz prošlosti našega grada.

Hrabra Osječanka Ena Šarac potaknula nas je na još jednu akciju: crtanje dječjih ručica i pisanje poruka Svetom Ocu. Te crteže je ona odnijela i predala Svetom Ocu 21.ožujka.

28. veljače sudjelovali smo u fotografiranju na Strossmayerovom trgu,povodom Međunarodnog dana rijetkih bolesti.

I u ožujku smo aktivni, ali o tome čitajte uskoro.

Učiteljica Snježana Katić

Fotografije možete naći ovdje: