Održan LIK

Autor: MARIO GRABROVEC, 13. 3. 2017.

U Likovnoj galeriji Gradskog muzeja Križevci u ponedjeljak je otvorena izložba, te su podijeljena priznanja sudionicima i proglašeni pobjednici Županijske smotre likovnog stvaralaštva osnovnih i srednjih škola čiji smo ovogodišnji domaćin. Primjereno, u gradu prve dječje umjetničke galerije i gdje se posebnim i dodatnim programima promiče likovno stvaralaštvo školske djece i otvaraju programi dodatne likovne edukacije, toliko zanemarene u redovnim školskim kurikulumima.

Ovogodišnja tema ‘ritam svjetla – ritam boje’ iziskivala je ozbiljna likovna promišljanja i donijela niz zanimljivih i zrelih radova na izložbu, koju se moglo gledati i kao redovnu (a ne samo dječju) likovnu izložbu. O projektu i o ovogodišnjoj izložbi govorio je Zoran Homen, koji je istaknuo velik nedostatak sustava likovnog obrazovanja koji prestaje završetkom osnovne škole. Na izložbene radove osvrnuo se likovni pedagog, ravnatelj OŠ Vladimir Nazor Igor Brkić, dok je priznanja sudionicima podijelio pročelnik Mladen Tenodi.

Tri prva mjesta ovogodišnje smotre dodijeljena su učenicima Denisu Ljubojeviću iz OŠ Vladimir Nazor, Križevci (prvo mjesto), Jakovu Jugu iz OŠ Braća Radić, Koprivnica (drugo mjesto) i Sari Kucel iz OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac. Izloženi radovi, kako je istakla likovna pedagoginja iz OŠ Vladimir Nazor Ana-Marija Smoljanec, svima su na poticaj za nastavak rada i stvaralaštva.

Pogledajte galeriju slika

Priloženi dokumenti: