UPISI U LJETNJU ŠKOLU ŠAHA I PREDBILJEŽBE ZA PRVU I DRUGU GODINU

Autor: Snježana Pavičić, 1. 6. 2016.

Tijekom ljetnih školskih praznika učenici se u svakom trenutku mogu uključiti u učenje šaha putem naše besplatne šahovske škole po modelu Garry Kasparov.
Početkom iduće školske godine nastavnici mogu registrirati nove učenike za 1.i 2. godinu učenja šaha.

Učenici se također i sami mogu registrirati na šahovsku platformu.
Web stranica registracije je: www.sah-uz- skolu.org

Na istoj stranici objavljen je popis škola i nastavnika registriranih na platformi "Šah uz školu", dok aktivnosti projekta možete pratiti na: www.sahklube4.hr

Web stranica platforme "Šah uz školu": www.sah-uz-skolu.eu

Objavljeni su i tekstovi s osnovnim informacijama o projektu:
Portal za škole o platformi "Šah uz školu":
i na Carnetovoj stranici za škole:

Što je „Šah uz školu“?

"Šah uz školu" je projekt koji je podržan od Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te nudi nastavnicima šahovskih grupa besplatne edukativne materijale i podršku kako bi šahovsko znanje što jednostavnije i kvalitetnije prenijeli na učenike.

Koje dobrobiti od projekta „Šah uz školu“ imaju nastavnici školskih šahovskih grupa?

Projekt „Šah uz školu“ omogućuje nastavnicima školske grupe besplatnu registraciju na Šahovsku internet platformu i udžbenik „Šahovsku početnicu“.
Šahovska Internet platforma omogućuje nastavnicima da na što učinkovitiji način educiraju početnike o osnovnim šahovskim pravilima. Interaktivni portal trenutno sadrži 34 lekcije koje uključuju i zadatke prve godine učenja šaha, a predviđene su još 64 lekcije za drugu i treću godinu učenja šaha. Nastavnik šahovske grupe ima uvid u statistiku riješenih zadataka učenika te na taj način može pratiti njihov šahovski napredak.

Platforma "Šah uz školu" pokazala se kao izvrstan alat za motiviranje i učenje šaha djece, te zahvaljujući njoj školske šahovske grupe imaju veći broj polaznika.